Taksiciye Saldırıya Büyük Tepki

Taksiciye Saldırıya Büyük Tepki

Bursa Şoförler Odası Başkanı Ahmet Çakır, Taksicinin bıçaklanarak Gasp edilmesini Kınadı

Bursa Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Çakır, taksici esnafı Yunus Yüksel’in kimliği belirsiz kişi veya kişilerce bıçakla gasp edilerek ağır şekilde yaralanmasına sert tepki gösterdi.

Taksici esnafının, bu ekonomik kriz ortamında evine ekmek parası götürme çabası içindeyken, cebindeki 3 – 5 lira uğruna, gözü dönmüş, kimliği belli olmayan kişi ya da kişiler tarafından yirmiden fazla yerinden bıçaklanarak ölüme terk edilmesinin kabul edilemez olduğunu belirten Çakır, esnafları da araçlarına aldıkları ve alacakları kişilere karşı daha dikkatli olmaya çağırdı.

Olayın meydana gelmesinden hemen sonra Şehir Hastanesine giderek taksi şoförü hakkında bilgi alan Çakır, ekmek parası derdindeki taksici esnafına yönelik bu tür menfur saldırıların son olmasını, bu vahşiliği yapanın yakalanarak, adalete teslim edilmesini istedi.

Taksicilerin kazancının ailesini bile zor geçindirdiğini vurgulayan Ahmet Çakır şunları söyledi: “Kötü niyetli hainler, kolay yolu seçerek esnafımızı hedef seçiyor, gasp ediyor, yaralıyor veya öldürüyor. Esnafımızın aracına müşteri olarak binen bu gözü dönmüşler, çocuklarının nafakasını gasp etmek için gözlerini kırpmadan taksici meslektaşlarımızın canlarına kastediyorlar. Yazık, günah. 3 – 5 lira için bir cana kastetmeye, bu kardeşimize yaptıkları gibi ağır yaralayıp ölüme terk etmeye değer mi? Taksici esnafı yalnız değildir. Biz her zaman onların yanındayız. Devletimizin suçluları bulup, adalete teslim edeceğinden zerre kadar kuşkumuz yok. Hain ellerin ağır yaraladığı Yunus Yüksel kardeşimize çok geçmiş olsun. Rabbime, bu kardeşimizi ailesine bağışladığı için şükrediyorum. Başta ailesi olmak üzere Tüm esnafımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM