Mehmet Taşar’dan Belediyeye Salvolar

Mehmet Taşar’dan Belediyeye Salvolar

Ak Parti Gemlik İlçe Başkanı Mehmet Taşar, Gemlik Belediyesinin icraatlarını eleştirerek, “Bir yönetim, en önemli konularda üst üste bu kadar yanlış yapıyorsa, yanlış olan o yönetimin kendisidir” dedi. CHP’li Gemlik belediyesini kentsel dönüşüm, esnafa işgaliye cezaları, aş evi temizliği gibi konularda eleştiren Taşar, salvolarını bir bir sıraladı.

Ak Parti Gemlik İlçe Başkanı Mehmet Taşar;  “31 Mart seçimlerinde halkımızın seçimine saygı duyduk ancak bu sonucun doğacağını öngördüğümüz için Gemlik Belediyesi yönetimini her zaman yakından takip ettik, Gemlik’e verecekleri zararı en aza indirgemek için elimizi, gözümüzü üzerlerinden ayırmadık.

▪ Geldiğimiz noktada Gemlik Belediyesi yönetiminin, seçim döneminde anismasyonlarla halkın gözünü boyayarak öne sürdüğü kentsel dönüşüm planlarına dair bir adım atmadığı gibi, AK Parti yönetimi döneminden kalan/gelen ve SADECE KENTSEL DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARI için kullanılması gereken 40 MİLYON TL’nin dahi, başka alanlarda, farklı amaçlarla kullanıldığını öğrendik.

Evet, bu bir suç ve bizler hesabının sorulması için ne gerekiyorsa yapacağız. Buna şu anki ve bir önceki CHP’li yönetim dahil…

▪ İkinci olarak, seçim döneminde “HEP BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ” sloganıyla katılımcı bir yönetim vaadi veren, bu katılımı da STK ve Muhtarlar üzerinden sağlayacağını iddia eden CHP’li başkanın, Gemlik Belediye Meclisi’nde “Muhtarları bitireceğim” sözüne, hemen ardından da bu söze uygun şekilde Muhtarlar Derneği Sekretarya hizmetinin geri alınma kararına şahit olduk. Önceki genel başkanınız elli bin muhtarın hepsine birer sekreterya vaat ediyordu , konu demek ki CHP belediyesi olunca iş icraata gelince 35 muhtara bir sekretarya bile çok görülüyormuş …

Yani anlaşılıyor ki CHP’li Başkan ve yönetimi, seçim döneminde vaat ettiği gibi şehri, şehrin halkıyla birlikte yönetmek istemiyor. Muhtarlardan gelecek halkın taleplerini en aza indirmek için, muhtarları bir şekilde pasifize ediyor.

▪ Yeni belediye yönetimimiz bir hızlı giriş de ESNAFA CEZA konusunda yaptı. Göreve gelir gelmez başlayan uygulamalarla, yaz döneminde nefes alacak olan esnafa AYRIMCI BİR YAKLAŞIMLA zulmetmeye başladı.

Evet, zulümden kastımız bu ayrıcı tavır. Birini kısıtlayan, diğerine dokunmayan cezai uygulamalar, birine kar, diğerine zarar yazar; biri için ödül, diğerine zulüm olur.

Bu konuda onlarca şikâyet alıyoruz ve önümüzdeki süreçte daha detaylı değineceğiz. Ve başkana soracağız; BU ADALETSİZ UYGULAMALARINIZLA KİMİ ÖDÜLLENDİRİYOR, KİMİ CEZALANDIRIYORSUNUZ?

▪ Son olarak, yeni başkandan, bir önceli yönetime dair suç duyurusu gibi bir itiraf geldi. Başkan, “AŞEVİNİ STERİL HALE GETİRECEĞİZ” dedi.

O zaman sormak lazım; Gemlik Belediyesi’nin aşevi steril değil miydi? Geçtiğimiz 5 yılda, vatandaşlarımıza sağlıksız şartlarda yapılan yemekleri mi yedirdi?

Başta söylediğim gibi; bugünler geçecek, bu yanlışlar son bulacak. Bizler, o güne kadar Gemlik’imizi, Gemlik’i yönetenlerden korumak için elimizden ne geliyorsa yapacağız.

Gemlik halkına beyanımız ve sözümüzdür” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM