Gencay Yılmaz; “Esnafımızın Sorunlarını Biliyoruz”

Gencay Yılmaz; “Esnafımızın Sorunlarını Biliyoruz”

Yeniden Refah Partisi Gemlik Belediye Başkan Adayı Gencay Yılmaz, seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerini devam ettiriyor. Yılmaz; belediye meclisi üyesi adayları ve seçim koordinasyon kurulu üyeleri ile birlikte Gemlik Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nı ziyaret etti.
Gencay Yılmaz ve ekibi Gemlik Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nda başkan İsmail Beki ve yönetimi tarafından karşılandı.
Ziyaretten çok memnun olduklarını ifade eden Gemlik Esnaf Odası Başkanı İsmail Beki; Yılmaz’ın Gemlik için bir şans olduğuna işaret ederek, “Gencay Yılmaz özü sözü bir olan ve belediyeciliği iyi bilen bir kardeşimiz. Deneyimleriyle ilçemize katma değer sağlayacaktır.” şeklinde konuştu. Beki, Gemlik esnafının sorunları ile ilgili geniş ve detaylı bir bilgi verdiği Yılmaz’dan, özellikle Gemlik Sanayi Sitesi’nin sorunları hakkında destek istediklerini kaydetti.


Ziyarette konuşan Yılmaz ise Gemlik esnafının da sanayi esnafının da sorunlarını iyi bildiğini ifade ederken; “Bizler kentimizi, Gemlik’in tüm kesimleri ile birlikte yönetmeye talibiz. Bu noktada Gemlik Kent Konseyi’nde ciddi bir çalışma gerçekleştireceğiz. Oluşturacağımız esnaf çalışma grubu ile mevcut sorunları ve birlikte tespit edeceğimiz başka sorunları yine hep birlikte çözüme kavuşturacağız.” ifadelerini kullandı.
Gemlik esnafı için öncülük edecekleri projeler ile esnafın önünü de açacaklarını dile getiren Yılmaz; “Örneğin neden Gemlik’te belediye önderliğinde, Gemlik Esnafı Avrupa Birliği Projeleri’nden faydalanmasın? Biz gerek esnafımız gerekse de tüm Gemlik halkına sunacağımız hizmetlerde, hiç kimsenin görüşünü ötekileştirmeden ve fark gözetmeden, liyakatli ve tecrübeli isimlerle birlikte Marmara’nın incisi Gemlik’i yeni bir hizmet perspektifiyle yöneteceğiz.” şeklinde konuştu.
Göreve geldiklerinde Gemlik Belediyesi olarak işçi ve işveren buluşmalarına öncelik vereceklerini kaydeden Yılmaz; “Özellikle fabrikalarda ve ihtiyaç duyulan tüm işletmelerde, mavi yaka personel eğitim ve istihdamı için esnaf odasıyla birlikte yürüteceğimiz çalışmalarla kalifiye eleman soruna neşter vuracağız.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM