Yıldız ‘Yerinde Dönüşüm ile Dirençli Kent Olacağız’

Yıldız ‘Yerinde Dönüşüm ile Dirençli Kent Olacağız’

Saadet Partisi Gemlik Belediye Başkan Adayı ve Meclis Üyesi adaylarının durağı ‘Acara Gürcüleri Derneği’ oldu.

Dernek Başkan ve üyelerine kendilerini kabullerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek konuşmasına başlayan Yıldız, Gemlik merkezli depremler ile ilgili konuştu. Buradaki konuşmasında ‘Deprem değil, bina öldürür’ vurgusunu yineleyen Yıldız şunları söyledi.

“Ülkemizdeki kentsel dönüşüm sürecinin doğru yönetilememesi sebebiyle yaşanan sorunları hep birlikte görüyoruz. Kentsel dönüşüm kapsamında işe başlayan müteahhitlerin projeleri bürokratik engeller ve enflasyona sebebiyle yarım tamamlanamıyor. Bazı binaların hafriyatları aylarca yerde kalıyor. Zaten bu duruma ilçemiz nezdinde de şahitiz ve bu örnekleri üzülerek izliyoruz. Milli Görüş Belediyeciliği olarak amacımız; bu sorunları ortadan kaldırmak ve insanca yaşam standartına uygun kentsel dönüşüm yapmak. Bu konuda kararlıyız ve tüm ülkeye örnek olacak bir belediye haline geleceğiz.” diyerek sözlerini noktalayan Yıldız’ın ardından söz alan Meclis Üyesi adayı Hamza Aygün ise şunları söyledi.

“2019 yerel seçimlerinde projelerimiz içerisinde Kentsel Dönüşüm Projemiz de vardı. Belki o dönem nasip olmadı; ama 2024 yerel seçimlerinde emaneti alacağımızdan emin olduğumuz için bu projeyi bugünde taahhüt ediyoruz. Bir girişimci ve Kentsel Dönüşüm Uzmanı olarak hayata geçirdiğim projelerim ortada. Cumhuriyet Mahallesi Manastır Mevkiinde kentsel dönüşüm yaparak bir çok insanın duasını aldık. Sahip olduğumuz bilgi, birikim ve tecrübe ile tüm Gemlik’i kapsayacak Kentsel Dönüşüm Projemizi hayata geçireceğiz. Bazıları için hayal olan kentsel dönüşüm siz değerli halkımızın desteği ile gerçeğe dönüşecektir. 31 Mart günü vereceğiniz destek ile birlikte güzel günler sizlerin olacaktır.” diyerek sözlerini noktaladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM