Yeşilova, raylı sistemlerde  gelecek hedeflerini büyüttü

Yeşilova, raylı sistemlerde gelecek hedeflerini büyüttü

Yeşilova raylı sistem çözümleri, gelecek stratejilerini düzenlenen toplantıda çalışanlarıyla paylaştı. Şirket, ülkemizin yerli ve milli demiryolu projelerinde stratejik bir ortak olarak gelecek hedeflerini daha da büyüttü.

24 Şubat tarihinde Podyum Davet’te düzenlenen Canray Ulaşım Strateji Yayılımı ve Vizyon toplantısında, şirketin önümüzdeki 3 yıllık döneme ilişkin hedef ve büyüme stratejileri ele alınırken; sektör analizleri, yatırım imkanları ve gündemdeki projeler paylaşıldı.

Şirketin tüm yönetici ve ofis çalışanlarının katılımıyla gerçekleştirilen toplantı, Genel Müdür Ramazan Uçar’ın açılış konuşmasıyla başladı. Uçar, konuşmasının ardından gerçekleştirdiği sunumda da şirketin 2023 yılı performansı ile gelecek dönem stratejilerini açıkladı.

STRATEJİK ATILIMLAR…

Sunumuna şirketin 2023 yılında elde ettiği finansal ve operasyonel sonuçları açıklayarak başlayan Uçar, ardından 2024-2026 dönemi strateji ve hedefleri aktardı. Ramazan Uçar şöyle konuştu:

“Kurulduğumuz günden bu yana faaliyetlerimize ihracat ağırlıklı bir şirket olarak devam ettik. Fakat bu dönemde yönümüzü daha çok ülkemizin yerli ve milli projelerine çevirmiş durumdayız. Türkiye’nin jeopolitik konumu ve gelişen ekonomisinin getirdiği fırsatları değerlendirmek istiyoruz. Bu noktada, geçtiğimiz yıl milli banliyö trenlerinin seri üretim sorumluluğunu üstlendik. Bu bizim için farklı ama aynı zamanda çok anlamlı bir iş oldu. Yurt dışında da yoğun ve verimli bir dönem geçiriyoruz. İş ortaklarımız Siemens, Skoda ve Alstom’un projelerinde yer alıyoruz. Dolayısıyla uzun soluklu ve tempolu bir dönem bizleri bekliyor. Başta hızlı tren projeleri olmak üzere hem yurt içi hem de yurt dışında dahil olduğumuz projelerle 2026 sonunda mevcut kapasitemizi ve ciromuzu birkaç kat artıracak büyüklüğe ulaşmayı hedefliyoruz. Bu alanda dünya çapındaki oyuncuların arasına girmek ve uluslararası rekabette söz sahibi şirketlerden biri olmak için çalışmaya devam ediyoruz.”

Ramazan Uçar, daha yeşil ve sürdürülebilir bir gelecek sağlamada demiryolu endüstrisinin eşsiz bir rolü olduğunu da belirterek “Bugün tüm dünyanın kabul ettiği bu gerçek karşısında Grubumuzun yarım asırdır üretim ve alüminyumda elde ettiği birikim ile güçlü adımlar atmayı sürdürüyoruz. Raylı sisteler sektörüne yenilikçi uygulamalarımızla değer katmaya devam edeceğiz” dedi.

Ramazan Uçar, ilerleyen dönemlerde Canray Ulaşım’ın pazardaki güçlü konumunun daha da belirginleşeceğini ve çok uzak olmayan bir gelecekte önce Bursa ardından da Avrupa’da yeni üretim tesisleri kurulmasını planladıklarını sözlerine ekledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM