SEDAT AKKUŞ: HEMŞEHRİ DERNEKLERİ FESTİVALİ DEVAM EDECEK

SEDAT AKKUŞ: HEMŞEHRİ DERNEKLERİ FESTİVALİ DEVAM EDECEK

Gemlik Kent Konseyi Başkan Adayı Sedat Akkuş ziyaretlerine tüm hızıyla devam ediyor. İlk olarak şehrin mülkî amiri olan Kaymakam Hasan Göç ile kamu kurumlarını ziyaret eden Sedat Akkuş hemşehri derneklerinin de büyük kısmına ziyarette bulundu.

“HEMŞEHRİ DERNEKLERİ FESTİVALİ BİR KİLİMİN DESENİ GİBİDİR”

Hemşehri dernekleri ziyaretlerinde derneklerin taleplerini dinlediğini belirten Sedat Akkuş, “Gemlik’te bulunan hemşehri derneklerimizin büyük çoğunluğunu gezdik. Bu festivali devam etirmek istediğimizi anlattık. Görüyoruz ki, bu talebimiz tüm derneklerimizin ortak arzusu. Biz de bu festivali dernek başkanlarımız ile ortak aklı esas alarak, geçmişteki eksiklikleri gidererek devam ettireceğiz.” dedi.

Hemşehri festivalini bir kaynaşma vesilesi olarak gördüklerini ifade eden Akkuş, “Çünkü biz hemşehri dernekleri festivalini bir kilimin deseni gibi, kültürlerin bir biri ile kaynaşması olarak görüyoruz. Halayın, horonun, çiftetellinin, sıra gecesinin, zeybek ve şeker oğlanın iç içe büyük bir coşkuyla festivale ortak olduğu, yöresel tatların da her türlü damak zevkine hitap edeceği bir ‘Hemşehri Dernekleri Festivali’ düzenleyeceğiz.” diye konuştu.

“EKSİKLİKLERİ GİDERİP FESTİVALE DEVAM EDECEĞİZ”

Gemlik Kent Konseyi Başkan Adayı Akkuş konuyla ilgili açıklamasında şunlara dikkat çekti:
“Bu festivali düzenlerken özellikle her derneğin kendi yöresel yemeğini satmasını zorunlu kılacağız. İnegöllü köftesini, Şanlıurfalı kebabını, Kastamonulu kır pidesini, Artvinli-Erzurumlu cağ dönerini satacak. Hemşehri Dernekleri Festivali’ni 4 gün (perşembe – pazar) olacak şekilde zeytin festivalinden ayrı, insanları da çok yormadan iş tadında tutarak düzenleyecegiz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM