Şadi Özdemir; “Tarım alanlarımıza sahip çıkacağız”

Şadi Özdemir; “Tarım alanlarımıza sahip çıkacağız”

Kırsal mahalleleri ziyaret eden CHP Nilüfer Belediye Başkan Adayı Şadi Özdemir, tarım alanlarını koruyup geleceğe taşımak istediklerini söyledi.  “Tarım topraklarını korumak geleceğimiz açısından önemli” diyen Şadi Özdemir, tarımın canlandırılması için üretimden pazarlamaya her aşamada Nilüferli çiftçiye destek vereceklerini söyledi.

CHP’nin Nilüfer Belediye Başkan Adayı Şadi Özdemir, seçim çalışmalarında ağırlığı kırsal mahallelere veriyor. Özdemir , CHP Nilüfer İlçe Başkanı Özgür Şahin ile birlikte kırsal mahalleleri adım adım gezerek, sorunları yerinde  dinliyor.  Bereketli toplarklarıyla, yetiştirilen ürünleriyle ün salan Hasanağa, Fadıllı, Akçalar, Başköy ve Ayvaköy Mahalleleri’nde vatandaşla buluşan Şadi Özdemir, birlikte çay içip sohbet etti.


Yetiştirilen enginarı ile coğrafi işaret alan Hasanağalı üreticiler, Enginar Kooperatifi kurulmasını istediklerini belirttiler. Türkiye’de inciri ile ün salan Fadıllı, Akçalar ve Ayvaköy’deki üreteciler de mahalleleri için destek istedi.  Kırsal mahalle olmanın dezavantajını yaşadıklarını söyleyen mahalle sakinleri, düğün  salonu,  pazar alanı, otopark, yolların bakımı  gibi taleplerini de ilettiler.
Sorunları can kulağıyla dinleyen Nilüfer Belediye Başkan Adayı Şadi Özdemir, çözümleri birlikte bulacaklarını söyledi. Tarımsal alanların korunmasının önemine dikkat çeken Özdemir, tarımsal üretimi artırmayı önemsediklerini belirtti.

TOPRAĞIMIZI KORUMAK  GELECEĞİMİZ İÇİN ÖNEMLİ

Bütün Nilüferliler’e daha kaliteli yaşam sunmak hedefiyle göreve talip olduğunu söyleyen Nilüfer Belediye Başkan Adayı Şadi Özdemir,  “Önceliklerimiz arasında tarımsal üretimi canlandırmak var. Tarımı destekleyeceğiz, üretimin artırılmasını sağlayacağız. Bu hedefle kooperatifçilik modelini de yaygınlaştırmak istiyoruz. Belediyenin içinde olacağı yapıyla üreticiyi de mağdur etmeden Nilüfer’de yetiştirilen ürünler için bir satış modeli geliştirmek istiyoruz.  Tarım topraklarını korumak geleceğimiz için, çocuklarımız için çok önemli” diye konuştu.

Görüntü için link:  https://we.tl/t-PobuYmS1m7

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM