Özgür Özel; “Alinur Aktaş’ı Gönderiyoruz, Mustafa Bozbey’i Getiriyoruz”

Özgür Özel; “Alinur Aktaş’ı Gönderiyoruz, Mustafa Bozbey’i Getiriyoruz”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, bir dizi program için geldiği Bursa’da Osmangazi ve Yıldırım İlçe Başkanlıkları’nın açılışına katıldı. Yoğun kalabalığa sahne olan ve mitinge dönen açılışlarda Özgür Özel vatandaşlara seslendi. Özel, “Biz bir sürü proje tanıttık, en büyük projeyi ben açıkladım, bir daha açıklıyorum. Bursa’da trafiği de düzeltecek, yoksullara sahip çıkacak, yeşili artıracak, talanı bitirecek, Bursa’nın kent kimliğini ön plana çıkaracak, Bursaspor’u şampiyon yapacak mega proje. Mega projemiz şu, Alinur Aktaş’ı gönderiyoruz, Mustafa Bozbey’i getiriyoruz”

CHP Genel Başkanı Özgür Özel ilk olarak Osmangazi İlçe Başkanlığı’nın açılışını gerçekleştirdi. Heykel’de toplanan coşkulu kalabalığa seslenen CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “Cumhuriyet Halk Partisi bu seçimde Türkiye İttifakı’nın içerisinde. Türkiye İttifakı’nda Milli takımda gol atınca kim sevinirse o var. Onlar ağlarken, gırtlağı düğümlenen kim varsa Türkiye İttifakı’nda o var. Öyle işe gelince Atatürk’e iki ayyaş deyip, sıkışınca 15 Temmuz’da Atatürk bayrağını sallayanlardan değiliz. Biz Conk Bayırı’nda kefensiz yatanların torunlarıyız. Biz bu ülkenin yarınlarında kimse aç açıkta kalmasın, kimse yatağına aç girmesin, hiçbir öğrencinin festivali iptal olmasın, isteyen istediği gibi ibadet etsin, yaşasın, kimse kimseye karışmasın diyen Cumhuriyet Halk Partisi’yiz. Bursa’nın da yüzünü güldürecek olan biziz. Açılış yapmaya geldiğimiz yeri bir miting alanına çeviren sizleri saygıyla selamlıyorum. Ekonomi iyiye giden diyenler, çürümüş sebzeyi meyve toplayan analarımızdan utanın, kredi kartını ödeyemeyen, 10 bin liralık emekli maaşıyla geçinemeyenlerden utanın. 31 Mart’ta size Hanya’yı da, Konya’yı da gösterecekler” dedi.

“AKTAŞ’I GÖNDERİYORUZ”

Özel, “İlçe başkanımız aylar öncesinde böyle güzel bir yer bana tarif etti. Dedim ki, o zaman Ulu Cami’nin karşısında. Çok güzel bir yer. Tadilat yapacağım dedi. ‘Günü gelince siz gelir açar mısınız’ dedi, o gün söz vermiştim. Bugün geldim, hayırlı uğurlu olsun. Şimdi tabii yerel seçimler yaklaşıyor. Büyükşehir belediye başkan adayımız var. Geçen sefer de çok istediniz ama küçük farkla kaybettik. Bu sefer Bursa’da Mustafa Bozbey, inşallah. Alinur Aktaş, tabii onun çok ismini anmaya da lüzum yok. 30 Ağustos’a laf edene, 29 Ekim’e, Atatürk, Türkan Saylan, Uğur Mumcu’ya laf edene nefes harcamaya gerek yok. Yazıklar olsun. Ama biz bir sürü proje tanıttık, en büyük projeyi ben açıkladım, bir daha açıklıyorum. Bursa’da trafiği de düzeltecek, yoksullara sahip çıkacak. Yeşili artıracak, talanı bitirecek, Bursa’nın kent kimliğini ön plana çıkaracak, Bursaspor’u şampiyon yapacak mega proje. Mega projemiz şu, Alinur Aktaş’ı gönderiyoruz, Mustafa Bozbey’i getiriyoruz” dedi. Özel, şunları söyledi:

“ERKAN AYDIN GELİRSE ÖZGÜR ÖZEL ARKASINDA”

“Bir de burası sonuçta Osmangazi, bir de buraya belediye başkanı seçeceksiniz. O konuda özel bir ricam var. Erkan Aydın eczacı. Erkan Aydın, Bursa’nın evladı. Dağın evladı. Oradaki köylerin her birinde adımı olan, alnının teri olan, orada çok iyi tanınan, uzun süredir karış karış oralarda çalışan, Meclis’te Bursa’nın ama özellikle dağın bütün sorunlarını dile getiren birisi. Osmangazi’nin evladı. Benim de meslektaşım. Ben onu ilk tanıdığımda gönlünde Osmangazi Belediye Başkanlığı vardı. Ben ona dedim ki Erkan sende milletvekili kumaşı var. O zaman bana dedi ki, yok başkanım ben Osmangazi’ye, memleketime belediye başkanı olacağım. Önce olamadı, Allah nasip etti, milletvekili oldu. Gayet güzel çalışmalar yaptı. Şimdi bir sefer daha Osmangazi diyor. Bu sefer Osmangazi, bu sefer Erkan Aydın. Bakın eğer Osmangazi’ye Erkan Aydın’ı getirirseniz, Türkiye ve dünyada CHP’li belediyeler ve dünyada siyasi akrabalarımızın yönettiği çok güzel kentler var. Harika dağlık alanları, mesire yerleri olan ve kente önemli katkılar sağlayabilecek dünya projeleri, Dünya Bankası’nın fonları, bizim siyasi akrabalarımızın dayanışma fonları var. Osmangazi’ye Erkan Aydın gelirse, Özgür Özel arkasında. Osmangazi’nin yüzünü güldürecek, söz veriyorum.”

“BABA EVİNİN KAPISINI AÇIN, GELSİNLER”

“Biz buraya miting yapmaya gelmedik. Biz buraya açılış yapmaya geldik. Neyin açılışı? Osmangazi İlçe Başkanlığı’nın açılışı. Osmangazi İlçe Başkanlığı neresi biliyor musunuz? Burası baba evi, baba ocağı. Yani herkes biliyorsunuz, baba evine doğar, orada büyür. Bir yaşa gelince kimi kalır, kimi başka tarafa geçer. Kimi büyüğünü arar, kimi küçüğüne razı olur. Kimi ırakta oturur, kimi yakında oturur ama herkes bilir ki orada baba evi durmaktadır. Baba evinin bacası tütmektedir. Çorbası kaynamaktadır. Başı sıkışan, dara düşen, zora düşen bilir ki baba evi oradadır. Şimdi ilçe başkanı burada. Bunlar arkadaşlarımız, baba evinin çorbasını kaynatanlar, bacası tütsün diye odun çekenlerdir, onlara teşekkür ediyorum. Ama baba evi herkesin babasının, dedesinin evi. Şimdi bir AK Partili, MHP’li, iyi olsun diye oy vermiş. Zamların altında, enflasyonun altında ezilmiş. Emekli olmuş, 10 bin lira reva görülmüş. Asgari ücretli olmuş, kiraya, elektriğe, suya yetmeyen asgari ücret aç bırakmış, açıkta bırakmış. O da demiş ki, ben baba evine döneyim. O zaman işte başkanım burada, yüzü burada. İl başkanım burada. Baba evinin kapısı ardına kadar açık. Buyursunlar, gelsinler. Eğer ki baba evine gelene derseniz ki ‘Bugüne kadar neredeydin, bizi niye bırakıp gittin, bak gittin bizlere neler ettin?’ Böyle bir şey demeyin, kapıyı açın gelsinler. Çünkü öyle dersen sorar. Der ki yahu kardeşim bu evin tapusu sende mi? Vallahi ben Genel Başkan olarak söyleyeyim, tapusu bende değil. Kemal Bey’de de yoktu. Rahmetli Ecevit’te de değildi. Gani gani Allah rahmet eylesin, İsmet Paşa’da da yoktu. Baba evinin tapusu bir kişiye kayıtlı, o da Gazi Mustafa Kemal Atatürk. Yani kim ki başım darda diyor, baba evinin kapısı açık, Atatürk’ün evinin kapısı açık.”

“BURSA’NIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEK OLAN BİZİZ”

“Bu ülkede yüzde 95 Atatürk’ü seviyorum diyor. Ama oy verdikleri onun hatırasına sahip çıkmıyor, ona husumet duyuyor. Onun milletin efendisi dediği çiftçiye çektiriyor. Alın terinin karşılığını vermiyor. Annelerin göz yaşını dindirmiyor. Ama CHP bu seçimde bu Cumhur İttifakı’nın karşısında Türkiye İttifakı’nın içinde. Türkiye İttifakı’nda kim var derseniz? Milli takım gol atınca sevinen kim varsa Türkiye İttifakının içinde onlar var. Filenin Sultanları İstiklal Marşı’nı okuturken dünya şampiyonu olmuşlar, onlar ağlarken ağlayan, gırtlağı düğümlenen kim varsa Türkiye İttifakı’nda onlar var. Öyle birileri gibi partimde baştayken muhalefetim, beni yenecekler, kongre kaybediyorum, iktidara yanaşayım diyen milliyetçilerden değiliz. Öyle işine gelince Atatürk’e ‘iki ayyaş’ deyip, sıkıştığında 15 Temmuz’da Atatürk resmini sallayanlardan değiliz. Milliyetçilik diyorlar ya. Bakın Tayyip Erdoğan çağırınca, havaalanına giden, kot üstüne perdelik kumaştan kefen çeken, ölmeye geldik diyenlerden değiliz. Biz vatan tehlikedeyken Çanakkale’de, Conkbayırı’nda kefensiz yatanların torunlarıyız. O yüzden bize kimse milliyetçilik, vatanseverlik taslamasın. Biz yoksuluna, işçisine, esnafına, köylüsüne birlikte sahip çıkan, bu ülkenin yarınlarında kimse aç ve açıkta kalmasın isteyen, çocuklar yatağa aç girmesin, işçiler sendikalı olsun ve haklarını alsın isteyen, hiçbir öğrencinin festivali yasaklanmasın, giyimine kuşamına karışılmasın, isteyen istediği gibi giyinsin, isteyen istediği gibi ibadet etsin, isteyen istediği gibi yaşasın, kimse kimseye karışmasın ve kısıtlamasın diyen Cumhuriyetçileriz. Bursa’nın da yüzünü güldürecek olan biziz, Türkiye’nin de yüzünü güldürecek olan bizleriz.”

Özgür Özel’in konuşmasının ardından kurdele kesimi ile Osmangazi İlçe Başkanlığı’nın açılışı gerçekleşti.

“MEHMET ÖNDER MUTLU’YU VE MUSTAFA BOZBEY’İ SİZLERE EMANET EDİYORUM”

CHP Yıldırım İlçe Başkanlığı binasının açılışına da katılan Özel, coşkulu kalabalığa seslendi. Özel İlçe Başkanlığı binasını babaevi olarak nitelendirdi.

Özel konuşmasında şunları kaydetti:

“Buranın tapusu bir kişiye kayıtlıdır, o da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Bu babaevine Yıldırım’daki şu andaki halinden memnun olmayan herkesi davet ederiz. Yıldırım’da gencecik bir adayımız var. 38 yaşında Mehmet Önder Mutlu hepimizin göz bebeği genç bir kardeşimiz. Bursa’da adayımız, bir büyük mücadelenin sonunda geçen sefer az daha menzile ulaşacak olan ve o koltuğa oturup hizmet etmek için sadece 32 günü kalan Mustafa Bozbey’dir. Yeniden Bursa’ya, yeniden buraya geleceğim. Şimdilik hem Mehmet Önder Mutlu kardeşimi hem Mustafa Bozbey’i sizlere emanet ediyorum.

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM