MEZUN OLDUĞU OKULDA İŞ HAYATINDAKİ DENEYİMLERİNİ PAYLAŞTI

MEZUN OLDUĞU OKULDA İŞ HAYATINDAKİ DENEYİMLERİNİ PAYLAŞTI

25 yıl önce mezun olduğu Mimar Sinan MTAL öğrencileriyle deneyim paylaşımında bulundu. Öğretmenleriyle birlikte yeniden tezgâh başına geçen Serdar Sağlam, endüstriyel tesislerdeki teknik ara eleman ihtiyacının önemine dikkat çekti.

Mimar Sinan Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İlyas Küçük ile Serdar Sağlam’ın öğretmenleri Makine Alan Şefi İslam Kara ve Makine Alanı Atölyesi Şefi Erhan Arslan ile Makine Bölümü Öğretmeni Ahmet Erden’in de katıldıkları bilgi ve deneyim paylaşımı toplantısında öğrencilere hitaben konuşan Serdar Sağlam, “Üretimin her alanında meslek lisesi mezunu teknik ara eleman ihtiyacı her geçen gün artıyor. Sizler çok kıymetlisiniz. Bir an önce eğitiminizi tamamlayın. Şimdiden kendinizi yetiştirin ve kendi fabrikanızın temelini atın. Çalışmak isteyene işi hazır. Gençler, gelecek sizlerle gelecek” dedi.

Bursa Valiliği, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve MÜSİAD Bursa Şubesi arasında imzalanan protokol kapsamında meslek liseleri ile fabrikalar arasındaki iş birliğinin artırılacağını da sözlerine ekleyen Serdar Sağlam, kendi dönemindeki lise ve üniversite eğitimi, çalışma hayatındaki deneyimleri, Yavuzlar Dişli’nin üretiminden ihracata kadar iş süreçleri, sosyalleşerek sivil toplum kuruluşlarına üyeliğin faydaları gibi konularda örneklerle açıklamalarda bulundu.

Yavuzlar Dişli Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve MÜSİAD Bursa Şubesi Makine Sektör Kurulu Başkanı Serdar Sağlam daha sonra Makine Atölyesinde 25 yıl önce ders aldığı öğretmenleriyle birlikte tezgâh başına geçti.

Serdar Sağlam, Mimar Sinan MTAL Makine Bölümünde okuyan 9.-10.-11. ve 12. Sınıf öğrencilerini Yavuzla Dişli Fabrikasına da davet etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM