GEMLİK’TE YAPILACAK 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ANMA PROGRAMI BELLİ OLDU

GEMLİK’TE YAPILACAK 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ANMA PROGRAMI BELLİ OLDU

15 Temmuz 2016’da gerçekleşen hain darbe girişiminin 8.yıl dönümü vesilesiyle organize edilen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü etkinlikleri kapsamında Gemlik’te yapılacak program belli oldu.

15 Temmuz 2024 Pazartesi günü Asım Kocabıyık Camiinde kılınacak sabah namazı ve ardından verilecek çorba ikramı ile başlayacak olan program Cuma namazı sonrası tüm şehitlerimiz için okunacak Kur’an-ı Kerim ve mevlitle devam edecek. Saat 14.00’te Gemlik Kaymakamı Hasan Göç ve protokol üyeleri Gemlik şehitliğini ziyaret edecek.

Gemlik İlçe Spor Müdürlüğü ve Gemlik Gençlik Merkezince düzenlenen Bisiklet turu ve 70 sporcunun katılacağı 2.Okçuluk Turnuvası ardından saat 20,30’da mehteran eşliğinde ilçe stadyumu önünden 15 Temmuz Demokrasi meydanına kadar sürecek bayrak yürüyüşü gerçekleştirilecek.

15 Temmuz meydanında saat 21.10 ‘da Mehter takımı konseriyle başlayacak olan program, saygı duruşu-istiklal marşı, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam edecek. Anma programı Protokol konuşmaları, Ali Atmaca ilahi ve Semazen Gösterisi , Özgür Sayın konseri, Gemlik İlçe Müftülüğü görevli imam hatip ve müezzinlerince okunacak ilahi, ezgi ve marşlar, 15 Temmuz konulu video ve kısa belgesel gösterileriyle gece boyunca devam edecek. Program, saatler gece 00.13’ü gösterdiğinde minarelerden okunacak salaların ardından yapılacak dua ile sona erecek. Gece boyunca alandaki izleyicilere Gemlik Belediyesince lokma ve çorba ikramında bulunulacak.

Ak Parti Gemlik İlçe Başkanı Mehmet Taşar’ da 15 Temmuz Hain darbe girişimin 8.yıldönümünde bir kez daha 15 Temmuz ve tüm şehitleri rahmet ve minnetle andıklarını ifade ederek ‘15 Temmuz günü ilçemizde gün boyu yapılacak etkinliklere ve saat 20.30’da ilçe stadyumu önünden başlayacak bayrak yürüyüşü ve ardından 15 Temmuz Demokrasi meydanındaki programa tüm Gemlik halkımızı siyasi görüş-düşünce ayırt etmeksizin demokrasimize bir kez daha sahip çıkma adına davet ediyorum’ dedi. Taşar 15 Temmuz ruhunu unutmayacaklarını ve unutturmayacaklarını belirterek “Birlik ve beraberlik içinde, milli irademizi koruyarak daha güçlü yarınlara yürümeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM