Gemlik’in Ekmeği Gemlikli Fırıncılardan

Gemlik’in Ekmeği Gemlikli Fırıncılardan

Gemlik Belediyesi ile Gemlik Fırıncılar Derneği arasında resmi bir protokol imzalanarak, Gemlik Belediyesi halk büfeleri ve kent lokantalarının ekmek tedariği Gemlikli fırıncılardan sağlanacak.

Protokol töreninde konuşan Gemlik Fırıncılar Derneği Başkanı Ömer Bayrak, “Seçimden önce sayın başkanla istişare yapmıştık ve ekmekle ilgili talebimizi iletmiştik. Bugün bu talebimizin yerine geldiğini görmekten mutluyuz. Belediye Başkanımıza ve değerli ekibine teşekkür ediyoruz” dedi.

GEMTAR Gemlik Tarım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Erdi Şahin ise, “Başkanımızın seçim öncesi verdiği sözü yerine getirmek için GEMTAR’da göreve geldikten hemen sonra çalışmalarımıza başladık. GEMTAR yönetimi olarak fırıncılarımızla iletişime geçtik ve bugün anlaşma noktasına geldik. Gemlik’in halk büfeleri ve kent lokantaları için ekmekleri Gemlikli fırıncılardan temin edeceğiz. Hepinize katkılarınızdan dolayı teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Gemlik Belediye Başkanı Şükrü Deviren de protokol hakkında şu ifadeleri kullandı: “İlk olarak GEMTAR yönetimine ve Gemlikli fırıncılarımıza yürekten teşekkür ediyorum. Bu konu ile yakından ilgilenerek tüm fırıncılarımızla iletişime geçen belediye meclis üyemiz Tolga Sarışen’e de ayrıca teşekkür ediyorum. Gemlik’in birlikte başaramayacağı hiçbir şey yok. Bir olunca, birlik olunca ortaya çok güzel hizmetler çıkıyor. Biz, Gemlik’in esnafı kazansın, Gemlikli fırıncılarımızın ekmeklerini satmak istedik, ancak bunu da uygun fiyatla alıp uygun fiyatla satmamız gerekiyordu. Bu konu ve süreç bizim için çok önemliydi. Bugün bunu başarıyor olmak gerçekten gurur verici. Tekrar emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.”

Bu anlaşma ile Gemlik halkının hem uygun fiyatlı hem de kaliteli ekmeklere erişimi sağlanacak, aynı zamanda yerel esnaf desteklenmiş olacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM