Gemlik Gazze İçin Hazırlanıyor

Gemlik Gazze İçin Hazırlanıyor

Gemlik’te çok sayıda sivil toplum kuruluşu tarafından işgalci İsrail’in Gazze’deki insanlık dışı saldırılarını protesto etme amacıyla bir yürüyüş gerçekleştirilecek.

İsrail’in Filistin’deki saldırılarına tepki göstermek amacıyla 25 Mayıs Cumartesi günü saat 17.00’de Engelsiz Kafe önünden başlayıp 15 Temmuz Demokrasi Meydanına kadar sürecek yürüyüş sonrası alanda konuşmalar da yapılacak.

Gemlik Kaymakamı Hasan Göç, platformu böyle bir faaliyetten dolayı tebrik ederken Gemlik Belediye Başkanı Şükrü Deviren de Gemlik Belediyesi olarak programa gereken her türlü desteği vereceklerini ve yürüyüşe katılacaklarını belirtti.

Gemlik Gönüllü Kuruluşlar Platformu tarafından düzenlenen yürüyüşe tüm siyasi partiler, sivil toplum kuruluşluları, oda ve dernekler, esnaf ve sanatkârlar, her yaş ve guruptan tüm Gemlik halkı davet edildi.

Platform adına yapılan açıklamada ‘Siyasi görüş ve düşüncelerimiz farklı da olsa Filistin’de yaşanan soykırıma karşı tüm Gemlik halkını bir arada görmek istiyor hep birlikte tepkimizi güzel ilçemizden tüm Dünyaya haykırmak istiyoruz.’ denildi.

Gazze yürüyüşü tertip heyeti, Gemlik Kaymakamı Hasan Göç, Gemlik Belediye Başkanı Şükrü Deviren, Gemlik İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran, Ak Parti Gemlik İlçe Başkanı Mehmet Taşar, CHP Gemlik İlçe Başkanı Servet Pehlivan, MHP Gemlik İlçe Başkanı Emrah Keskinden, Saadet Partisi Gemlik İlçe Başkanı Ahmet Vakkas Yıldız, BBP Gemlik İlçe Başkanı Oğuz Han ile Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı İsmail Beki’yi ziyaret ederek yürüyüş hakkında bilgi verdi.

Ziyaret edilen tüm resmi kurum ve kuruluşlar ile siyasi parti ilçe başkanları yürüyüşe destek vereceklerini belirterek ‘Gazze’deki bu soykırım ve işgal durdurulmalı, acilen sınırda bekleyen bütün insani yardımlar bölgeye girmeli ve biran önce ateşkes ilan edilip Gazze en kısa zamanda yeniden imar edilmeli’ şeklinde konuştular.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM