Gemlik, 6463 Adayın Gireceği Üniversite Sınavına Hazır

Gemlik, 6463 Adayın Gireceği Üniversite Sınavına Hazır

Türkiye genelinde 3 milyon 120 bin 878, Gemlik ilçesinde 6463 aday TYT ye girecek.

Gemlik’te 08 Haziran Cumartesi günü yapılacak TYT ve 09 Haziran Pazar günü yapılacak AYT ile YDT sınavlarına tüm hazırlıklar tamamlandı.

Gemlik Asım Kocabıyık Kültür Merkezinde Gemlik ÖSYM Koordinatörlüğü tarafından sınav öncesi bir toplantı gerçekleştirildi.

Uludağ Ünv. Gemlik Yerleşkesi Müdürü Prof.Dr.Yahya Işık,Gemlik İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran ve ÖSYM Gemlik Koordinatörlüğü temsilcisi Adnan Topuz başkanlığında yapılan toplantıya 26 sınav binasında görev yapacak Bina Sınav Sorumluları,Bina Sınav Sorumlu Yardımcıları ve Emniyet Müdürlüğünden temsilciler katıldı.

Yaklaşık 1,5 saat süren toplantıda konuşan Gemlik ÖSYM Sınav koordinatörü Uludağ Ünv. Gemlik Asım Kocabıyık MYO Müdürü Prof.Dr.Yahya Işık, Gemlik’te 26 binada 6485 adayın sınava gireceğini belirterek ‘Bizler tüm hazırlıklarımızı tamamladık. En güzel ve sorunsuz bir şekilde hafta sonu sınavlarımızı gerçekleştireceğiz ‘dedi.

Toplantıda konuşan Gemlik İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran’da okul idarecisi ve öğretmen arkadaşlarımızoen oluşan 974 sınav görevlisiyle bundan önceki sınavlarda olduğu gibi bu önemli sınavı da başarıyla tamamlayacaklarına inandığını ifade ederek görev alan tüm eğitimcilere başarılar diledi.


YKS’nin 8 Haziran Cumartesi saat 10.15’te yapılacak birinci oturumu TYT’ye Türkiye genelinde 3 milyon 36 bin 945, Gemlikte 6434 aday , 9 Haziran Pazar saat 10.15’te yapılacak ikinci oturum olan AYT’ye Türkiye genelinde 1 milyon 983 bin 766 aday Gemlik’te ise 4323 sınava girecek. Yine aynı gün aynı gün saat 15.45’te gerçekleşecek üçüncü ve son oturum olan YDT’ye ise Türkiye genelinde 228 bin 814 aday katılacakken Gemlik’te 406 aday YDT ye girecek.

U.Ü.Gemlik Yerleşkesi,İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gemlik İlçe Emniyet Müdürlüğü işbirliği içiresinde Gemlik’te hafta sonu yapılacak Üniversite sınavın sağlıklı ve sorunsuz geçmesi için tüm hazırlıkların tamamladı ve sınav günü beklenmeye başlandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM