DAĞ BÖLGESİ BUDSİAD’LA KALKINACAK

DAĞ BÖLGESİ BUDSİAD’LA KALKINACAK

Kısa bir süre önce kurulmasına rağmen 100 üyeye ulaşan Bursa Uludağlı Sanayici ve İş İnsanları Derneği (BUDSİAD), gerçekleştireceği etkinlik ve projelerle dağ bölgesinin ekonomik gelişimine katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Bursa’da “Dağ Bölgesi”nden yetişip, iş hayatındaki başarılı iş insanlarını aynı çatı altında buluşturan Bursa Uludağlı Sanayici ve İş İnsanları Derneği’nin (BUDSİAD) çalışmaları ve hedefleriyle ilgili düzenlenen Tanıtım ve İstişare Toplantısı, Sheraton Otel’de gerçekleştirildi.

BUDSİAD Tanıtım ve İstişare Toplantısı’na Saadet Partisi Bursa Milletvekili Mehmet Atmaca ve Harmancık Kaymakamı Esma Atasever ile siyasi partilerin Büyükşehir ve ilçe belediye başkan adayları, sivil toplum kuruluşları ile iş dünyasının temsilcileriyle BUDSİAD yöneticileri ve üyeleri katıldı.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren BUDSİAD Başkanı Recep Öztürk, dağ ilçelerinin sosyal, kültürel, doğal ve tarihsel özelliklerinin yanı sıra ekonomik anlamda da önemli bir potansiyeli temsil ettiğini söyleyerek, “Dağ ilçelerinden yetişen iş insanları, bugün gerek Bursamızda, gerekse ülkemizin dörtbir yanında tekstilden otomotive, makineden tarıma, sağlıktan gıdaya ve turizmden diğer hizmet sektörlerine kadar hemen her alanda şehrimiz ve ülkemiz ekonomisine önemli katma değer sağlamaktadır. Bize ne mutlu ki; bazı iş insanlarımız yatırımları, istihdamları ve ihracatları ile bugün sektörlerinin öncüsü konumundalar” dedi.

Bölge iş insanlarının bugüne kadar çeşitli vesilelerle, çeşitli platformlarda bir araya geldiklerini söyleyen Başkan Recep Öztürk, “Ancak zamanla, odağında ekonomi olan bir iş dünyası derneği ihtiyacı ortaya çıktı. Bursa iş dünyasında Uludağlı iş insanlarının daha güçlü bir şekilde temsil edilmesi gereği gündeme geldi” diye konuştu.

YOL HARİTASI OLUŞTURULDU

Yeni Yönetim Kurulu olarak BUDSİAD’ı Bursa iş dünyasında etkili bir konuma getirmek amacıyla yol haritası oluşturduklarını belirten Başkan Recep Öztürk, “Bu doğrultuda ilk hedefimizi de güçlü bir üye profili oluşturmak olarak belirledik. Çünkü üye sayımız ne kadar çok olursa, ne kadar çok nitelikli iş insanı BUDSİAD çatısı altında buluşursa bölgemize ve ekonomimize o kadar yararlı çalışmalar yapabiliriz diye düşündük. Daha şimdiden 100’ü aşkın üyeye ulaştık ve sayımız da her geçen gün artıyor” şeklinde konuştu.

Yeni dönemde başta ekonomik konular olmak üzere dağ bölgesine ve şehrimize katma değer sağlayacak çalışmalar gerçekleştireceklerini vurgulayan Başkan Recep Öztürk, “Üyelerimizin kişisel ve mesleki alanda gelişimleri için eğitim seminerleri, başarı hikayeleri toplantıları, sektörel buluşmalar ve işbirliği çalışmalarına imza atacak, diğer taraftan da; örnek bir iş dünyası kuruluşu olarak şehrimizle ilgili konulara katkıda bulunmaya gayret edeceğiz. Kurumsal yapımızda sektörel bazlı komitelerin yansıra çeşitli komisyonlar oluşturacağız. Kalite, verimlilik, kurumsallaşma, araştırma ve geliştirme ile inovasyon konularıyla ilgileneceğiz. Bölgemizi, şehrimizi ve ülkemizi yukarı taşıma gayreti içinde olacağız” şeklinde görüşlerini belirtti.

Başkan Recep Öztürk, bu programı BUDSİAD’ı tanıtmak amacıyla organize ettiklerinin altını çizerek, “İnanıyorum ki, BUDSİAD, hem Dağ yöresi iş insanlarına, hem de ekonomimize değer katacak çalışmalara imza atacaktır. BUDSİAD çatısı altında hep birlikte, daha güçlü ve daha sürdürülebilir bir iş dünyası için çaba sarf edeceğiz. Bu yolda, siz değerli iş insanlarıyla birlikte birçok başarıya imza atacağımıza inanıyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.

Başkan Recep Öztürk, programın sponsorları Naya İnşaat, Öztürk Geri Dönüşüm, Arsan Geri Dönüşüm, Hırdavat Home, AMG Premium Motors, Güngör Turizm, Akın Elektrik, Yenitur, Askar, Altın Turizm, Güneş Pide, Meşe Orman Ürünleri, Pro-Mobilya, Gümüşser Turizm, Volber Kalıp Makine, İyon Mekatronik, Alperler, Okyay Yapı, Tayır Teknik, Aydın Besi Çiftliği ve Özaslan Nakliyat firmalarının yetkililerine programın anısına plaket takdim etti.

Programa katılan Saadet Partisi Bursa Milletvekili Mehmet Atmaca, dağ yöresinin Bursa ve Bursa tarımı açısından önemine değinirken, istişare konuşmalarında değerlendirmelerde bulunan  AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Recep Altepe, BESOB Başkanı Fahrettin Bulut, BUSİAD Başkanı Buğra Küçükkayalar, iş insanı Ali Yılmaz, DAĞDER Başkanı İsmail Aydoğdu, İYİ Parti Osmangazi Belediye Başkan Adayı Albay Orkun Özeller de önümüzdeki dönemde yapılması gerekenlerle ilgili görüşlerini açıkladılar.

Programda ayrıca BUDSİAD’ın üyelerine üyelik belgeleri verildi.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM