BUİKAD BAŞARILI İŞ KADINLARI ÖDÜLLERİ 8 MART’TA VERİLECEK

BUİKAD BAŞARILI İŞ KADINLARI ÖDÜLLERİ 8 MART’TA VERİLECEK

BAŞKAN ŞEYDA ŞENÇAYIR;

“BU YIL CUMHURİYETİMİZİN 100. YILI NEDENİYLE 4 ÖZEL ÖDÜLÜMÜZ DE OLACAK”

Bursa İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği (BUİKAD) tarafından geleneksel olarak her yıl düzenlenen “İş Yaşamında Başarılı Kadın Ödülleri” töreninin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

BUİKAD tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde düzenlenecek “İş Yaşamında Başarılı Kadın Ödülleri” töreninin tanıtım toplantısı Holiday Inn Bursa City Centre’de yapıldı.  Bu yıl 15.’si düzenlenecek ödül töreninin tanıtım toplantısına Bursa İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği (BUİKAD) Başkanı Şeyda Şençayır ve yönetim kurulu üyeleri ile ödül komitesi katıldı.

BUİKAD’ın 2007 yılında 11 kurucu üye tarafından, yaşamın her alanında kadının güçlenerek girişimci kadın sayısının artırılması amacıyla kurulduğunu belirten Başkan Şeyda Şençayır, “İş kadını ile daha güçlü bir Türkiye’ye ulaşmak vizyonuyla yola çıkan derneğimiz; kadına daha iyi çalışma koşulları kazandırmaktan çok, kadının rekabetçi iş hayatında yetkinliklerini artırarak varoluşunu güçlendirmek amacıyla çalışmalar yapmaktadır” dedi.

Günümüzde BUİKAD’ın 150 üye ile yola devam ettiğini belirten Başkan Şeyda Şençayır, “Çağdaş Türk kadınının, iş hayatının ayrılmaz bir parçası olması gerektiği, kalkınmanın da ancak bu yolla mümkün olacağı inancı ile yüksek bir sinerji oluşturmuştur. BUİKAD, Akdeniz İş Kadınları Federasyonu’nun (AFAEMME), Marmara Ve İç Anadolu İş Dünyası Federasyonu’nun (MARSİFED) tek kadın üye derneği ve Girişimci İş Kadınları Federasyonu’nun da (GİFED) Kurucu üyesidir. BUİKAD bu iş birlikleri ile güçlenerek yoluna emin adımlarla devam etmektedir” diye konuştu.

 ÖDÜL TÖRENİ’NDE GERİ SAYIM

BUİKAD’ın gerçekleştirdiği en önemli etkinliklerden birinin de “İş Yaşamında Başarılı Kadın Ödülleri Töreni” olduğunu ifade eden Başkan Şeyda Şençayır, “Cumhuriyetimizin kurucusu, Ulu Önderimiz Atatürk’ün ‘Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. Başarı ise başaracağım diye başlayarak sonunda başardım diyenindir’ şeklinde çok anlamlı bir sözü var. Yaptıklarıyla Atamız’ın izinden giden ve toplumumuz için birer ilham kaynağı olan kadınlar her türlü övgüyü hak ediyor. Her yıl geniş bir ekibin hazırlıklarını titizlikle yürüttüğü bu ödül töreni sadece Bursa’da değil, ülke genelinde de büyük ilgiyle takip edilmekte ve ses getirmektedir” şeklinde konuştu.

 TÖREN, MERİNOS AKKM’DE

Başkan Şeyda Şençayır, “İş Yaşamında Başarılı Kadın Ödülleri” töreninin 15.’sini 8 Mart Cuma günü Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapacaklarını bildirerek, verilecek 7 ayrı kategori hakkında bilgi verdi. Programda; Bursa’nın En Başarılı İş Kadını, Bursa’nın En Başarılı Girişimci İş Kadını, Bursa’nın En Başarılı Kadın Yöneticisi, Yılın Kadını Destekleyen Şirketi, Yılın Fark Yaratan Kadını, Yılın En Başarılı İş Kadını ve BUİKAD Özel Ödülü verilecek.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılı nedeniyle de 4 özel ödülünün de olacağını vurgulayan Başkan Şeyda Şençayır, bu kategorilerin; Bilimde Kadın, Sporda Kadın, Akademide Kadın ve Sanatta Kadın olduğunu söyledi. Cumhuriyetin 100. Yılı sebebiyle bu ödüllerin verileceğini hatırlatan Başkan Şençayır, “Bu vesileyle başta Cumhuriyetimizin kurucusu, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını, vatan uğrunda şehit düşen kahramanlarımızı, ebedi hayata irtihal eden gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz” şeklinde duygularını ifade etti.

Ödül töreni sürecinden de bilgi veren Başkan Şençayır, “İlk olarak bir ödül komitesi oluşturduklarını daha sonrasında ise tecrübeli üyeler; İpek Yalçın, Oya Eroğlu, Ebru Koçanalı ve Dikmen Avcıer’den oluşan ödül komitesinin çeşitli çalışmalar yaptığını söyledi. Başkan Şençayır; “Ödül Komitesi çalışmalarına BUİKAD Başkanı olarak şahsım ve Başkan Yardımcılarımız Nazan Akıncı, Zuhal Aslı Saka ile Genel Sekreterimiz Gülnur Algül’de destek verdi” dedi.

 SPONSORLARA TEŞEKKÜR

Başarılarıyla kendilerine ilham veren tüm adayları yürekten tebrik ettiğini söyleyen Başkan Şeyda Şençayır, “Başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere törene sponsor olan; Kromeka Makina, BC Foodlines Makina, Vocalzone Türkiye, Tekkim Ambalaj Malzemeleri Kimya Maddeleri Ve Lojistik Hizmetler, Yeşilova Holding A.Ş., Engin Özbek İnşaat, Albayrak Özel Güvenlik ve Koruma Hizmetleri, EDK Grup Güvenlik Teknolojileri, Procode Otomasyon, Onaltı Metal Otomotiv Yan San., AQUA Endüstriyel Temizlik ve Gıda Ürünleri, Expert Arazi Yatırım Danışmanlığı, Plaza Turizm Kongre Organizasyon, Akka Kalıp, Seger AŞ ve Bakgörler Mimarlık kurumlarına teşekkür ediyorum” dedi.

BUİKAD olarak Atatürk’e layık olabilmek için onun gösterdiği yolda ilerlemeye kararlılıkla devam edeceklerini vurgulayan Başkan Şeyda Şençayır, “BUİKAD’ın kuruluşundan bugüne görev yapan tüm başkanlarımıza, yönetim kurulu üyelerimize ve komisyonlarda çalışan üye arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. BUİKAD’ın bugünkü konumunda hepsinin büyük katkısı oldu. Sağ olsunlar, var olsunlar” diyerek konuşmasını tamamladı.

Şençayır, basın toplantısının son bölümünde soruları cevaplandırdı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM