28 ŞUBAT’LARIN BİR DAHA YAŞANMAMASI İÇİN OMUZ OMUZA VERMELİYİZ”

28 ŞUBAT’LARIN BİR DAHA YAŞANMAMASI İÇİN OMUZ OMUZA VERMELİYİZ”

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Kadın Komisyonu Bursa Başkanı Nermin Polat,

28 Şubat, millet düşmanlarının müştereken, ‘bin yıllık’ temel değerlerimizi bütünüyle çökertmek amacıyla yaptıkları organize bir yıkım operasyonudur.  Bir daha böyle kötü günlerin yaşanmaması ve daha özgür, daha aydınlık, daha müreffeh yarınlar için omuz omuza vermeliyiz.” dedi.

 Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Kadın Komisyonu Bursa Başkanı Nermin Polat,  28 Şubat’ın yıldönümü vesilesiyle basın açıklamasında bulundu. Polat, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “27 yıl önce 28 Şubat’ta, hiçbir zaman demokratik yolla iktidara gelemeyen vesayet  odaklarının demokrasiyi, hakkı, hukuku, teamülü, meşruiyeti, görgüyü, nezaketi, insaniyeti çiğneyip, milletin hür iradesiyle seçilmiş hükûmetine karşı, silah ve zor kullanarak ahlaksızca ve pervasızca yaptıkları darbeyi asla unutmadık, unutmayacağız.

28 Şubat, Washington’da ‘bizim çocuklar’ diye kodlanan siyonist ihanet şebekesinin, beynelmilel millet düşmanları ile müştereken, ‘bin yıllık’ temel değerlerimizi bütünüyle çökertmek amacıyla yaptıkları organize bir yıkım operasyonudur. Millî iradenin idareye dönüşerek ekonomide, yönetimde, demokraside, toplumsal barışta, gelir dağılımında iyileşmelerin başladığı bir dönemde, Türkiye’nin yolu kapatılmak, yürüyüşü engellenmek istenmiştir.

“ZALİM KUŞATMANIN ZİNCİRLERİ KISA ZAMANDA KIRILMIŞTIR”

Ülkesi, devleti, milleti ile Türkiye’nin kendi dünyasına ve değerlerine dönmesinden, kendi zemininde, kendi tarihî ve hayatî amaçlarına yönelmesinden rahatsız olan vesayet odakları, asker, yargı, siyaset, medya, iş çevreleri ve kimi sözde sivil toplumdaki iş birlikçileri ile bir dizi  gayrimeşru uygulamayı zorbaca devreye soktular. 28 Şubat, siyasi iradeyle birlikte Türkiye’nin ekonomik birikimlerine, yaşama heyecanına, inanç değerlerine, millî iradeye, eğitime, sağlığa, özgür basına, haber alma özgürlüğüne, aşımıza, ekmeğimize, emeğimize, geleceğimize yapılmış bir darbedir. Milletimiz sabrı, feraseti, dirayeti ile ‘bin yıl süreceği’ iddia edilen zalim kuşatmanın zincirlerini kısa zamanda kırmış ve faillerinin boynuna dolamıştır. Medeniyet değerlerine ve millî iradeye suikast yapmak isteyenler, bin yıllık köklü irfan ve geleneğin yenilenen şuuru, asil duruşu ve sakin öfkesi karşısında 3-5 yıl içinde darmadağın olmuş, tarihin çöplüğüne süpürülmüştür. Ruhunu, vicdanını kanattıkları insanımızın lanetine müstahak olanların yarınları olamaz, olmamıştır.

“28 ŞUBAT MAĞDURU İNSANLARIN OLMASI, MİLLET VİCDANINI YARALAMAKTADIR”

Nitekim darbeciler çok geçmeden yargılanmış, çetenin elebaşlarının rütbeleri sökülmüş, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası almışlardır. Ancak anlaşılmaz bir çelişki olarak hâlâ 28 Şubat mağduru insanların olması millet vicdanını yaralamaktadır. Gecikmiş de olsa, adaletin tecellisi için mezkûr mağduriyetlerin mutlaka giderilmesi gerekmektedir.  Zorbalığın egemen olmak istediği o zor zamanlarda, aralarında sözde hak ve özgürlük mücadelesi verdiklerini söyleyen kimi sendikaların darbecilere fiilî destek vermesi millet vicdanında derin yara açmıştır. Benzer tezgâhı daha sonraları ‘Ulusal Birlik Hareketi Platformu’ adıyla tertip eden sözde sendikacılık anlayışı, milletin özgür irade ve demokratik haklarını gasp edenlerle doğrudan iş birliği yaparak var olmaya çalışmakla, sivil toplum örgütlenmesinin de sendikal faaliyetlerin de yüz karası olmuştur.

“DARBELERE DESTEK VERENLERİ, NE BİZ NE MİLLET NE DE TARİH UNUTACAKTIR”

Eğitim-Bir-Sen, kurulduğundan bu yana ülke ve millet geleceğinin tehlikeye girdiği her dönemde, varlık amacını baskıya, yasaklara ve haksızlığa tavizsiz karşı koyarak tahkim etmiş, her türlü riski göğüsleyerek direnmiştir. 15 Temmuz’da olduğu gibi vatan ve millete bağlılığımızı sözde değil, özde kanıtlamış bir teşkilat olarak, bundan böyle adını bile duymaya tahammül edemediğimiz darbe girişimleri amansız ve daha keskin bir direnişle karşılarında önce bizi bulacaktır. Milletimiz, darbecileri fiilen yargılayıp mahkûm ederek özgürlük ve demokrasi tutkusunu, hak edilerek kazanılmış gerçek değere dönüştürmüştür. Direnerek darbeleri tarihin karanlığına gömen iradenin ürettiği değerler bilgide, eğitimde, sanatta, sosyal dayanışmada, demokrasi kültüründe, millî hassasiyetlerde, öz güven artırmada yüksek bir bilinç ve eylem kültürü ile kökleşmeli, kalıcı olmalıdır. Hayat içinde canlı etki ve sonuçları ile bu bilinci üretemezsek, darbeleri püskürten, istiklali tesis eden irade, istikbali tesis edecek idareye dönüşemez.

Eğitim-Bir-Sen olarak, darbelere alkış tutanları ve destek verenleri, söylem, eylem ve hatırlatmalarımızla tarihe not edilecek ve milletin hafızasında yer edecektir. Bir daha böyle kötü günlerin yaşanmaması ve daha özgür, daha aydınlık, daha müreffeh yarınlar için omuz omuza vermeliyiz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM