ULUDAĞ ELEKTRİK’TEN ÇEVRE HAFTASINDA FARKINDALIK HAREKETİ

ULUDAĞ ELEKTRİK’TEN ÇEVRE HAFTASINDA FARKINDALIK HAREKETİ

  • Çevre Haftası kapsamında bir dizi etkinlik gerçekleştiren Uludağ Elektrik, doğanın korunması ve sürdürülebilir bir dünya için çalışmalarına devam ediyor. 5 milyon kişiye hizmet veren şirket, karbon ayak izini azaltmak ve iklim değişikliğiyle mücadele için yeşil enerji kullanımı ve sıfır karbon uygulamalarının teşvik edilmesi noktasında faaliyetlerini sürdürüyor.

Sürdürülebilir Bir Dünya İçin Amaç Ortaklığı

Çevre Haftası kapsamında başlattığı sürdürülebilir dünya hareketini tüm yıla yaymayı hedefleyen Uludağ Elektrik, enerjinin temiz kaynaklardan temin edildiğini gösteren YEK-G Belgelerini paydaşlarına ulaştırdı. Şirket, Osmangazi Belediyesi ve Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Bursa Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü’nün destekleriyle düzenlenen Türkiye Çevre Haftası kutlaması kapsamında paydaşları nezdinde de sürdürülebilir dünya için amaç ortaklığı yaparak YEK-G sistemine farkındalık kazandırdı. Etkinlikte kurumlara YEK-G Belgelerini Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytac takdim ederken, yenilebilir kaynakların çevre için önemine de değinildi. Organizasyonda yenilenebilir enerji kaynakları temalı kitaplar çocuklara dağıtılarak, temiz enerji kaynaklarıyla çalışan teknolojileri görebilmeleri ve gelecek için bu kaynakların ne kadar önemli olduğunun bilincine varmaları da sağlandı.

Çevre Haftası kapsamında gerçekleştirdikleri çalışmalara dönük görüşlerini ileten Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytac, Dünya üzerinde yaşanan savaşlar ve enerji tedarik zincirindeki aksamalar temiz enerji kaynaklarına ilgiyi daha da artırdı. Yerli ve milli kaynakların enerji arz güvenliği açısından kritik önem taşıdığı günümüzde bizler de  YEK-G mekanizması hakkında hem paydaşlarımızı bilinçlendirmek hem de karbon emisyonlarını azaltmak adına bu kaynakların tercih edilebileceğini göstermiş olduk. YEK-G sistemin amacı elektrik üretim ve tüketiminde yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımını artırmak ve çevreyi korumak. Tüm paydaşlarımızın enerjisini yenilenebilir kaynaklardan temin ederek, sürdürülebilir bir dünya için amaç ortaklığı yapmış olduk. Sürdürülebilir kalkınma hedeflerine katkı koyan projeleri devreye alan bir şirket olarak her sosyal projemizde enerji verimliliği ve tasarrufunu, temiz kaynakların önemini vurguluyoruz. Çalışmalarımızda doğal kaynakları koruyarak, bugünü ve yarını daha yaşanabilir kılmak için hareket ediyoruz” dedi.

İklim Değişikliğiyle Mücadeleye Farkındalık

Şirket, UNDP Sıfır-Karbon Okuryazarlığı Dijital İçerik Geliştirme Kampı ve Araştırma Projesi’nde yaratıcı fikir ve tasarım atölyesine verdiği destekle de iklim değişikliğiyle mücadeleye farkındalık yarattı. Öğrencilerin Türkiye’nin sıfır karbon hedefleri doğrultusunda bilgilendirici içerikler ürettiği ve iklim değişikliği ile ilgili dikkat çekici dijital tasarımların üretildiği yarışmada, 120 üniversite öğrencisine ise sıfır karbon eğitimi verildi. Doğa dostu uygulamaları müşterileriyle paylaşan Uludağ Elektrik, enerji yoğunluğunun azaltılması ve iklim değişikliğiyle mücadele üzerine çalışmalarını gelecek yıllarda da devam ettirecek.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM