Mudanya Üniversitesinde Kariyer Günü

Mudanya Üniversitesinde Kariyer Günü

Mudanya Üniversitesinde

‘Sağlık Programlarında

Kariyer Günü’ düzenlendi

 Mudanya Üniversitesi Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen ‘Sağlık Programlarında Kariyer Günü’ etkinliği öğrencilerle sağlık sektörü temsilcilerini buluşturdu.

Uyguladığı 7+1 ve 3+1 eğitim modeli ile öğrencilerini tam donanımlı olarak mesleğe hazırlayan Mudanya Üniversitesi, hayata geçirdiği etkinliklerle de bunu destekliyor. Bu kapsamda, Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen ‘Sağlık Programlarında Kariyer Günü’ etkinliği öğrencilerle sağlık sektörü temsilcilerini buluşturdu. Mudanya Üniversitesi Çağrışan kampüsünde düzenlenen etkinlikte sağlık sektörünün Bursa’daki saygın kuruluşlarının temsilcileri açtıkları stantlarda öğrencilerle bir araya gelerek, mezun aşamasındaki öğrencilerin iş başvurularını kabul ettiler. Sağlık sektörünün önemli isimleri de panellerde fikirlerini aktardığı Kariyer Günü etkinliğine, Burtom Sağlık Grubu, Doruk Hastanesi, Eker Ambulans Hizmetleri, Medicalpark Hastanesi, Medicana Hastanesi, New Hastanesi, Rommer Sağlık Grubu, Hayat Hastanesi, Jimer Hastanesi, Turan&Turan Sağlık Grubu, İşkur, Koala HR Danışmanlık Hizmetleri ve I&D Danışmanlık Hizmetleri temsilcileri katıldı.

REKTÖR KARİP: MEZUNLARIMIZ ARANILAN ELEMAN OLACAK

Etkinliğin açılışında konuşan Mudanya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emin Karip, etkinlik ile öğrencilerin üniversiteden iş hayatına geçişini desteklemek için öğrencilerle sektör temsilcilerini buluşturmayı hedeflediklerini söyledi. Bursa’nın sağlık sektörünün önde gelen kurumlarının etkinliğe katılmasından memnuniyet duyduklarını belirten Karip, “7+1 ve 3+1 eğitim modeli ile öğrencilerimizin ve mezunlarımızın iş hayatına geçişini kolaylaştırıyoruz. Böylece öğrencilerimiz üniversitede kazandıkları bilgi ve becerilerin yanı sıra gerçek iş ortamında deneyim kazanıyor ve sektör ile tanışma fırsatı buluyor. Bursa’nın tek vakıf üniversitesi ve genç bir üniversite olarak çağdaş eğitim öğretim yaklaşımları ve güncel teknolojik donanımla öğrencilerimizi iş hayatına hazırlıyoruz. Hedefimiz öğrencilerimizin mezun olduklarında sektörde aranılan bir eleman olmaları. Bunu hep birlikte, sektörel paydaşlarımızla oluşturduğumuz güçlü iş birlikleriyle başaracağız. Sektörün önde gelen kurumlarının bugün bizimle birlikte olması bu iş birliğinin somut göstergesidir. Etkinliğimize katılan tüm kurumlara teşekkür ediyorum” dedi.

Öğrencilere de seslenen Karip, “Çalışacağınız sağlık sektöründe insan ilişkileri çok önemli. Öncelikle sabırlı, esnek ve dayanıklı olacaksınız. İnsana dokunuyorsunuz, güven verecekseniz ve hastanızın kendini iyi hissetmesini sağlayacaksınız. Karşınızdakini iyi anlayacaksınız. Ne kadar deneyim sahibi olursanız başarınız o kadar artar. Bu deneyim imkanlarını biz sizlere sağlamaya devam edeceğiz. Yolunuz açık olsun” diye konuştu.

MYO MÜDÜRÜ BAYLANÇİÇEK: ÖĞRENCİLER İÇİN ÖNEMLİ BİR FIRSAT

Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Esin Baylançiçek de, Bursa’nın seçkin ve köklü sağlık kuruluşlarını öğrencilerle buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, şunları söyledi:

“Meslek Yüksekokulumuz ilk öğrencilerini mezun vermek üzereyken onların ihtiyaç duyacağı bir içerikle bu programı hazırladık. Öğrencilerimiz 3 dönem teorik ve uygulamalı eğitimlerini okulda, son dönemlerini Medicalpark Hastanesi, Burtom Sağlık Grubu, Eker Ambulans Hizmetleri, Kağan Ambulans Hizmetleri ve Şehir Hastanesi ağırlıklı olmak üzere kamu hastanelerinde tamamladılar. Başarılı olan bu modelin usta çırak ilişkisinden geçtiğini gördük. Bu modeli Türkiye’de uygulayan iki vakıf üniversitesinden biriyiz. Türkiye’deki 82 vakıf meslek yüksekokulu arasında en fazla burs veren yükseköğretim kurumuyuz. Bunun karşılığını da üniversite başarı sıralamasında yine 82 vakıf meslek yüksek okulu arasında yeni kurulmuş bir üniversite olmamıza rağmen ilk beşe girerek göstermiş olduk. Çocuklarımızın sadece mesleki gelişimlerini ve yetkinliklerini değil, bireysel gelişimlerini de desteklemek, onlara farklı beceriler kazandırmak üzere bu iki yıl içinde akademik danışmanlık sistemi kurduk ve sahanın profesyonellerini, uzmanlarını hem derslerimize dahil ettik hem de ders dışı etkinliklerle bir araya getirdik. Artık daha da büyüyoruz. Önümüzdeki akademik yıl eğitime öğretime başlamak üzere 5 yeni bölümün daha YÖK’ten iznini aldık. Siz sektörün öncülerinin desteğine, varlığını hissetmeye daha çok ihtiyacımız olacak. Öğrencilerimin de bugün çok önemli bir fırsatla karşı karsıya olduklarının farkında olmalarını istiyorum. Sektörün işe alım süreçlerinde etkin rol oynayan profesyoneller işte yanı başınızda. Lütfen özgüvenli bir şekilde onlarla tanışmaktan çekinmeyin ve kendinizi ifade etme şansını kendinize tanıyın.”

Konuşmaların ardından Sağlıkta Kariyer Yönetimi Paneli’nde Medicalpark Bursa Hastanesi Başhemşiresi Naciye Akın, Doruk Hastanesi Başhemşiresi Zeynep Metin, Burtom Sağlık Gurubu İK Yöneticisi Şeyma Çimer ve Eker Ambulans Yönetim Kurulu Başkanı Cenkhan Eker, öğrencilerle sağlık sektöründeki kariyer yolculuklarını paylaşıp, önerilerde bulundular.

Etkinlikte, Etkili CV Hazırlama Mülakatta Başarı ve Mülakat Teknikleri, Canlı Mülakat Simülasyonları, Liderlik Eğitimi ve Takım Çalışması başlıklarındaki sunumlar gerçekleştirildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM