HAYAT HASTANESİ ANNE ADAYLARINI BİLGİLENDİRMEYİ SÜRDÜRÜYOR…

HAYAT HASTANESİ ANNE ADAYLARINI BİLGİLENDİRMEYİ SÜRDÜRÜYOR…

Özel Hayat Hastanesi’nin tarafından 13’üncüsü düzenlenen Gebe Okulu’nda anne adayları uzman doktorlarla buluştu. 3 hafta süren Gebe Okulu’nda katılımcılara eğitimin sonunda sertifika verildi.

Hayat Hastanesi konferans salonunda 20 anne adayının katılımıyla gerçekleştirilen 13. Gebe Okulu’da bebeklerine kavuşmayı bekleyen anne adaylarına gebelik ve doğum süreci ile doğum sonrasında fiziksel ve psikolojik olarak yaşayacakları değişikliklere ilişkin bilgiler paylaşıldı.

Gebe Okulu’nun başarıyla devam ettiğini ve sağlıklı nesillerin yetiştirilmesi için öncelikle anne adaylarının bilinçlendirilmesinin gerekli olduğuna işaret eden Özel Hayat Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Fatih Özkul, Gebe Okulu’nda 13’üncü dönemi geride bıraktıklarını ve gebelerin aldıkları eğitimler sayesinde daha rahat olacaklarını dile getirerek sözlerini şöyle sürdürdü,” Gebe Okulu başladığı günden bugüne kadar gebeler tarafında hep ilgiyle karşılandı. Gebe Okulu’muzu 3 ayda bir 3 haftalık eğitim şeklinde düzenliyoruz. Devamlılığının sağlanması çok önemli, bizimde 13’üncü dönemimiz. Anne adaylarıyla buluştuk ve bu süreci rahat geçirmeleri için elimizden geleni yaptık. Anne adaylarının yanında olmaktan mutluyuz. Hayat Hastanesi olarak anne adaylarımıza hamilelik süresince neler yaşayacaklarını, nelere dikkat etmeleri gerektiğini ve çocuğun doğumunun ardından yapılması gerekenleri uzman doktorlarımız 3 haftalık eğitimde anlattılar. Normal doğum bizim için çok kıymetli .Anne bebek açısından normal doğumun fiziksel ve duygusal kazanımları tartışılmaz. Normal doğumun önemini biliyoruz ve destekliyoruz ” dedi.

Gebe Okulu’nun ilk haftasında Genel Cerrahi Uzm. Dr. Servet Yetgin  “Gebelik ve Sonrasında Hemoroid – Safra kesesi- Meme rahatsızlıkları”, Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Dr. Rıza Dediler “Doğum eyleminde anestezi yöntemleri – Epidural – Spinal – Genel Anestezi”, Fizyoterapist Merve Evsi “Gebelikte doğru duruş ve egzersizler” başlıkları altında anne adaylarına bilgi aktardı.


Gebe Okulu’nun 2’nci haftasında Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Erol Comart “Doğum sonrası yenidoğanın takibi”, Kadın Doğum Uzmanı Op. Dr. Nazmiye Şentürk “Gebelik ve Doğum”,Ebe Halime Şahin ise  “Doğuma hazırlık – Doğum eyleminde ebenin rolü” hakkında bilgiler paylaştı.

Gebe Okulu’nun son haftasında da,  Diyetisyen Fatma Hallaç “Gebelikte ve  sonrasında doğru beslenme”,  Diş hekimi Büşra Düzen  “Gebelikte diş problemleri”, Klinik Psikolog  Hande Uzuner “Prenatal stresin anne ve bebek üzerine etkileri”,  Emzirme danışmanı  Hemşire Ayşenur Akkanat “Anne sütünün önemi” hakkında bilgiler aktardı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM