HASAN TOKTAŞ, ÇEVRE KOMİSYONU’NA SEÇİLDİ

HASAN TOKTAŞ, ÇEVRE KOMİSYONU’NA SEÇİLDİ

İYİ Parti Bursa Milletvekili Hasan Toktaş, TBMM Çevre Komisyonu Üyeliğine  seçildi. Konu ile ilgili olarak, “Günümüzde bütün dünyayı ilgilendiren çevre duyarlılığını, toplumun her kesimine yaymak şiarımız olacaktır” diyen İYİ Parti Bursa Milletvekili Hasan Toktaş şunları söyledi:

“Yaşanacak başka bir dünyamız yok ve hepimiz daha sağlıklı bir çevre hakkına sahip olmak ve bu hakkımızı korumak için kararlı olmalı; ondan da önemlisi sonuç alıcı bir mücadele tarzı benimsemeliyiz.
Çevre konusu, sadece her yıl kutlanan 5 Haziran Dünya Çevre Günü’ne sığdırılamayacak kadar değerlidir.
Doğayı ve çevreyi koruma, iyileştirme çabalarını göstermelik olmaktan çıkarmalıyız.
Dünya üzerindeki her insan nitelikli bir çevrede; özgürlük, eşitlik ve sağlık içindeki hayat koşullarında yaşamaya hakkı vardır.
İnsan haklarının önemli bir parçası olan çevre hakkı için, devletlerin gerekli önlemleri alma görevi vardır ve insanların daha sağlıklı olarak, ekolojik bir ortamda yaşamayı talep etme arzuları olduğunu kabul etmek lazım.
Bu bağlamda;
Kamu kurum ve kuruluşları başta olmak üzere; sivil toplum kuruluşları, meslek odaları ve çeşitli amaçlar için kurulmuş tüm dernekleri, çevre konulu sosyal sorumluluk projeleri üretmeye teşvik etmeyi ön planda tutmalıyız.
Dolayısıyla;
Çevre Komisyonu bünyesinde bu idealler ve prensiplerimiz doğrultusunda Bursa’mıza, ülkemize ve dünyamıza yararlı faaliyetleri hedefleyerek, görevimizi layıkıyla yerine getirmek öncelikli amacımız olacaktır.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM