Gemlik’te Unutulmaz THM Konseri

Gemlik’te Unutulmaz THM Konseri

Gemlik Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu, Cemil Meriç Kültür Merkez’inde müzik severler ile buluştu. Erol Akbaş yönetimindeki koro, Anadolu’nun çeşitli yörelerinden sevilen türküleri seslendirdi. Salonu dolduran yüzlerce Gemlikli, kimi zaman duygusal kimi zaman ise hareketli eserlerle yaklaşık üç saat boyunca unutulmaz bir konser yaşadı.

Gemlik Belediye Başkanı Şükrü Deviren de, uzun yıllardır üyesi olduğu koroda, solo performansla sahne aldı. Daha önceki konserlerde bağlama ile enstrümanlar arasında da yer alan Başkan Deviren, bu kez Nurettin Rençber’den Ezo türküsünü seslendirdi. Dinleyenler, Başkan Deviren’in seslendirdiği türküye coşkulu alkışlar ile karşılık verdi.

Başkan Deviren program sonu yaptığı konuşmada ise; “Öncelikle çocuklarımıza daha sonra kültür, sanat ve spora destek vereceğim. Bazı şeyleri eksik yapmış olabiliriz ama bizim öncelikle bir bina yapacaksak temeli sağlam olması lazım, önce ahlak sonra saygı, sevgi, kültür, sanat ve spor. Konserimizde bizleri yalnız bırakmayan herkese selamlar saygılar.” ifadelerine yer verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM