BUÜ’de mezuniyet törenleri başladı

BUÜ’de mezuniyet törenleri başladı

Bursa Uludağ Üniversitesi’nde (BUÜ) 2022-2023 Akademik Yılı Mezuniyet Törenleri düzenlenmeye başladı. Fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokullarını başarıyla tamamlayan öğrenciler mezuniyet belgelerine kavuşuyor.

BUÜ’de eğitim-öğretim döneminin ilk mezuniyet töreni Mennan Pasinli Atçılık Meslek Yüksekokulu’nda gerçekleştirildi. İki yıllık eğitimi başarıyla tamamlayan öğrenciler için MYO bahçesinde özel bir tören gerçekleştirildi. Törene BUÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adem Doğangün, önceki Rektör Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlhan Turgut, Mennan Pasinli Atçılık MYO Müdürü Doç. Dr. Gülşen Goncagül, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

MEZUNLAR ÖNEMLİ YERLERDE GÖREV ALIYOR

Törende konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adem Doğangün, asrın felaketi denilen deprem felaketinin ardından kutlamaların her zaman bir nebze buruk geçeceğini kaydetti. Mennan Pasinli Atçılık MYO’nun kendileri için son derece kıymetli olduğuna işaret eden Prof. Dr. Adem Doğangün; “Burada verilen eğitimin niteliği, elde edilen bilgiler her anlamda çok özel. Ben İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde akademisyenim. Kendi asistanımın bile buradan mezun olduğunu öğrendim. Buradan mezun olan diğer öğrencilerimizin de önemli yerlerde görev aldıklarını biliyoruz. Biz de bundan gurur duyuyoruz. Bu vesile ile eğitim veren tüm hocalarımızı ve mezun olan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyoruz. Her birine başarılar diliyoruz” şeklinde konuştu.

YENİ BİR HAYAT BAŞLIYOR

Mennan Pasinli Atçılık MYO Müdürü Doç. Dr. Gülşen Goncagül ise meslek yüksekokulundan mezun olan öğrencilere seslenerek; “Üniversitemizde eğitim-öğretim alanında sizlerden istenilen süreçleri ve yetileri tekrar tekrar yerine getirerek, sınavlarınızı tamamlayarak mezun olmaya hak kazandınız. Mezuniyet her zaman bir şeylerin sonu gibi görünse de aynı zamanda yeni bir başlangıçtır. Dünyada kalıcı olan tek yeti öğrenmeyi öğrenmektir. Sizler, donatıldığınız bilgileri bundan sonra en iyi şekilde uygulayacak ve yeni bir hayata başlayacaksınız. Her birinize sonsuz başarılar diliyorum, yolunuz açık olsun” dedi.

YOLUNUZ AÇIK OLSUN

Önceki Rektör Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz da törende gerçekleştirdiği konuşmasında, 1 hafta önce Rektörlük döneminin sonuna geldiğini ve görevi yakın çalışma arkadaşı Prof. Dr. Ferudun Yılmaz’a teslim etmenin mutluluğunu yaşadığını vurguladı. Katıldığı son mezuniyet töreni olacağını vurgulayan Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz; “Görev süremiz içerisinde çok sayıda projeye imza attık. Büyük ölçüde üniversitemizin yapılandırılmasını hemen hemen tamamladık. Akademisyen ve öğrencilerimizin yararlanacağı bir çok çalışmayı da hayata geçirdik. İnşallah yeni dönem çok daha güzel geçecek. En güzel şekilde eğitimlerini tamamlayan kıymetli öğrencilerimizi tebrik ediyorum, hocalarımıza da emekleri için teşekkür ediyorum. Mezuniyet töreninin hayırlara vesile olmasını diliyorum” açıklamasında bulundu.

Dönem birincisi seçilen Fatih Tosun’un mezuniyet kütüğüne nal çakmasının ardından mezuniyet belgelerinin dağıtıldığı tören, öğrencilerin hep birlikte kep fırlatmasıyla sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM