Gemlik AİHL ve Roda AİHL’den Büyük Başarı

Millî Eğitimin  Bakanlığının genel amaçları doğrultusunda Kur’an-ı Kerim başta olmak üzere meslek dersleri kazanımlarını desteklemek, öğrencilerin mesleki bilgi, beceri ve yetkinliklerini geliştirmek, sosyal ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla Anadolu  İmam Hatip Liseleri arası yapılan  Genç Hatipler Hutbe okuma , Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma ve  Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışmalarına katılan  Gemlik Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Roda Anadolu İmam Hatip Lisesi 9 dereceden 5 ini ilçemize getirdiler.

Ortaokullar arası  Hafızlık Yarışmasında Roda AİHL öğrencisi İbrahim Dursun birinci olurken ikinciliği  Gemlik AİHL öğrencisi Ramazan Aldağ iknici; Liseler arası Hafızlık yarışmasında Gemlik Roda AİHL öğrencisi Yasin Abdülhamit birinci,Gemlik AİHL öğrencisi Mustafa Uzun ikinci ,Hutbe okuma yarışmasında ise Gemlik AİHL öğrencisi Mahmut Cınak birincilik kazandı.

 

Gemlik AİHL uygulama camiinde gerçekleştirilen hutbe okuma yarışmasına Bursa merkez ve ilçelerinden 12 Anadolu İmam Hatip Lisesi katıldı. Juri üyeliklerini  ilçe müftüsü Dr  Mehmet Reşat Şavlı başkanlığında Gemlik Din Hizmetleri Uzmanı Yunus Gürbüz ve Gemlik Cezaevi Vaizi Osman Kara’nın yaptığı yarışmada öğrenciler  minbere çıkarak hutbelerini okudular. Yapılan değerlendirme sonucu Gemlik AİHL 11-A Hafız sınıfı öğrencisi Mahmut Cınak birinci oldu.

Birinci olan öğrenci Mahmut Cınak yarışmanın ardından kılınan Cuma namazında cuma hutbesini  bu kez cemaat karşısında da okuyup cuman namazı da kıldırdı.

Kılınan cuma namazı sonrası okulun konferans salonunda gerçekleştirilen ödül törenine Gemlik Kaymakamı  Yaşar Dönmez,İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran,İlçe Müftüsü Dr. Mehmet Reşat Şavlı, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Sabri Karaman,İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Adem Şahin ve Nihat Ergül,Eğitim Bir-Sen Gemlik Temsilcisi Halil Gemici ,GİHMED başkanı Halil Köse,Ak Parti Gemlik İlçe Başkanı M.Şamil Yiğit,okul idarecileri,öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Yarışmada dereceye giren ve yarışmaya katılan öğrencilere hediye ve katılım belgeleri  ile öğrencileri çalıştıran öğretmenlere teşekkür belgeleri protokol üyeleri tarafından verildi.

Yarışmalarda birinci gelen öğrenciler önümüzdeki günlerde bölge yarışmalarında Bursa ilini temsil edecekler.

Gemlik Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Ali Bahadır ve Roda Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Nurullah Şimşek  de öğrencilerinin göstermiş olduğu başarıdan dolayı tebrik ederek bölge yarışmaların da Bursa ilini başarıyla temsil edeceklerini ifade ettiler.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: