• DOLAR
  5,8125
  %-0,01
 • EURO
  6,4729
  %0,14
 • ALTIN
  276,07
  %0,90
 • BIST
  7,7563
  %-0,04
Vatan Partisinden “HDP Kapatılsın” İmza Kampanyası

Vatan Partisinden “HDP Kapatılsın” İmza Kampanyası

Vatan Partisi Gemlik İlçe Teşkilatı, Diyarbakır’da eylem yapan annelere destek çıkarak, “HDP Kapatılsın” imza kampanyası başlattı. Vatan Partisi Teşkilatlarının tüm yurtta başlattığı eylemin Gemlik etkinliğine Ak Parti ve MHP Gemlik İlçe Teşkilatları da destek verdi. Vatan Partisi İl Başkanı Hacı Bektaş Aykut’un da yer aldığı kampanyanın basın toplantısında konuşan İlçe Başkanı Birol Türker, “Mehmetçiğimize, güvenlik güçlerimize kurşun sıkan, vatandaşlarımıza bombalı tuzaklar kuran, ormanlarımızı yakan, terör örgütü PKK ve siyasi uzantısı HDP tarafından kaçırılan evlatları için feryat eden analarımıza sahip çıkıyoruz” dedi.

Diyarbakır Annelerine Destek ve HDP Kapatılsın imza kampanyasını her pazartesi günü devam ettireceklerini de açıklayan Birol Türker, Hacire Ananın 2 ay önce başlattığı çoban ateşinin bağrı yanık annelere cesaret verip umut olduğunu vurguladı. CİUS AVM önünde stant açan Vatan Partililere bazı vatandaşlarda destek oldu. Vatan Partisi Gemlik İlçe Teşkilatı adına basın açıklamasını okuyan İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Hülya Kara, “Annelerin direnişiyle bölge halkının yıllardır yaşanan teröre karşı duruşta doğru mevzi oluşturarak HDP’ye karşı vermiş oldukları mücadeleyi Vatan Partisi olarak destekliyoruz” diye konuştu.

Evlat acısının ortak olduğuna dikkat çeken Hülya Kara, şehit ailelerinin de desteklediği oturma eyleminin Türk ve Kürt kardeşliğini tüm dünyaya gösterdiğini belirtti. Kara, “Diyarbakır’daki anneler sadece PKK ve HDP değil, Amerikan Emperyalizmine de meydan okumaktadır, tarihi değeri vardır” dedi.

Vatan Partisi İlçe teşkilatlarının da destek verdiği CİUS AVM önündeki basın açıklamasında, HDP’nin terör örgütü PKK’ya desteğinin belgeler ve yargı kararlarıyla ortaya konduğunu anlatan Hülya Kara, “HDP hazineden yardım alamaz, TBMM’de yer alamaz. Terörün siyasi partisi olamaz. HDP kapatılmalı imza masamıza Gemlik Vatan Partisi ilçe örgütü olarak tüm siyasi partileri, sivil toplum kuruluşlarını, kadın örgütlerini ve tüm halkımızı davet ediyoruz. PKK’ya eleman devşiren HDP’ye karşı çıkmaya, evlatlarını isteyen annelere imza vererek destek olmaya çağırıyoruz” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?