• DOLAR
  5,8125
  %-0,01
 • EURO
  6,4729
  %0,14
 • ALTIN
  276,07
  %0,90
 • BIST
  7,7563
  %-0,04
İYİ Partili Kadınlardan Anlamlı Çalışma

İYİ Partili Kadınlardan Anlamlı Çalışma

İYİ Parti Gemlik İlçe Teşkilatı üyesi kadınlar, 25 Kasım “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Dayanışma” gününe giden süreçte programladıkları çalışmalarını bir basın açıklaması ile sonlandırdılar.

İYİ Partililer, “kadınlarımıza ulaşabilmek  için sosyal hayatın içerisinde olan her yeri bir faaliyet alanı olarak değerlendirmeye çalışıyoruz . Bir kaç gündür bu çalışmalarımız devam ediyor. Bilgilendirme broşürleri hazırladık dağıtıyoruz. Dağıtımını yaptığımız broşürlerde, kadını ‘şiddete karşı koruma altına alan’ 6284 sayılı kanun hakkında teferruatlı bir açıklama ve yaşanabilecek kötü bir olay sonucu başvurulacak merciler ile bu kurumların telefon numaraları yer almakta. Ayrıca sözlü açıklamalarda da bulunuyoruz,” dediler.

25 Kasım günü yapılan basın açıklamasında ise, kadına karşı uygulanan şiddetin ve kadın cinayetlerinin ülkemizdeki artışının endişe verici olduğuna değinilirken; bu şiddet ve cinayet eğiliminin toplumun her kesimi ve tüm eğitim guruplarında görüldüğüne işaret edildi. Bu saldırılara karşı, birliktelikle karşı koyulabileceği söylenen basın açıklaması, “kadın dayanışmasına” vurgu yapılarak sonlandırıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?