Belediye de Gergin Saatler. Bşkan Yardımcısı Serintürk Rehin Alındı.

Kadın Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Akış Serintürk, iş akdi feshedilen eski belediye çalışanı tarafından rehin alındı
Gemlik Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Akış Şerintürk, silahlı saldırgan tarafından rehin alındı. O esnada makamında bulunan Belediye Başkanı Uğur Sertaslan ve belediye çalışanları başkan yardımcısı Serintürk’ün makam odası kapısını kırıp içeri girdi ve yardımcısını kurtardı.
Alınan bilgiye göre, Gemlik’te daha önceden suç kaydı bulunan Sinan B. saat 16.00 sıralarında silahla imar ve inşaat işlerinden sorumlu Zeynep Serintürk’ün odasına girerek silahla rehin aldı. Durumdan haberi olan Belediye Başkanı Uğur Sertaslan önce sözlü olarak uyardı. Sinan B.’nin direnmesi üzerine Başkan Mehmet Uğur Sertaslan ve belediye çalışanları kapıyı kırarak içeri girdiler. Olay yerine ise çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Polisler de zanlıyı kısa sürede gözaltına aldılar.
Belediyede yaşanan panik sebebiyle fenalaşan 3 çalışan için ambulans çağrıldı.
Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü, zanlının belediye binasına silahla nasıl girdiği bilinmezken; belediye eski çalışanı olduğu öğrenildi. Sinan B.’nin geçici işçi statüsünde birkaç kez belediyede çalıştığı, geçtiğimiz süreçte işine son verildiği için bu eylemi gerçekleştirdiği ifade edildi.

 

Belediye de Gergin Saatler. Bşkan Yardımcısı Serintürk Rehin Alındı.” için bir yorum

  • Ekim 2, 2019 tarihinde, saat 2:42 pm
    Permalink

    Zeynep Hanıma çok geçmiş olsun.Sn.Bld.Bşk.Mehmet Uğur Sertaslan’ı ve beraberindeki yiğitleri cesur davranışlarından dolayı kutluyorum.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: